Nieruchomości w Częstochowie

wybrane nieruchomości z lokalnego rynku

Dom do zbycia w miejscowości Jabłonna o powierzchni 346.00m2

Tags: , , ,

Dom na sprzedaz Jablonna Wziachowo_MaleStylowy dom w Chotomowie k/Jabłonny, Cena 1.450.000 PLN
Stylowy dom o pow. użytkowej 346 m2, na malowniczej, częściowo zadrzewionej działce o pow. 1410 m2, działce z lekkim spadkiem, ogrodzonej wokół całej posesji płotem klinkierowo – drewnianym. Dom wybudowano z wielkim kunsztem budowlanym.
Dom utrzymany jest w narodowo-romantycznym stylu właściwym dla budownictwa dworkowego okresu dwudziestolecia międzywojennego z elementami XVIII i XIX w. Architektura domu jest mocno osadzona w tradycji architektury polskiej. Dom jest piętrowy, podpiwniczony. Na piętrze są 4 pokoje (jeden z wyjściem na taras), 2 garderoby, pokój kąpielowy, holl. Na parterze jest kuchnia, reprezentacyjny salon i jadalnia, łazienka, pomieszczenie wejściowe, holl, wejście do kuchni, 1 pokój (może to być np. gabinet). W dolnym parterze (w części domu wysuniętej ponad skarpę) jest dolny salon (ok. 65 m2), pomieszczenie fitness lub winiarnia, a w drugiej części podpiwniczenia 4 pomieszczenia gospodarcze i WC. Przeznaczenie powyższych pomieszczeń można zmienć wedle gustu i oczekiwań nowego właściciela. Na przykład dolny salon można przeznaczyć na pracownie lub gabinety.
W domu wykonano instalacje elektryczne, monitoringu i alarmowe, CO, gazu ziemnego i wody (własne ujęcie wody ze studni głębinowej). Zainstalowany jest piec gazowy z zasobnikiem na wodę firmy Brotje oraz wszystkie grzejniki CO. W dolnym salonie znajduje się kominek z płaszczem wodnym, który w czasie tej i poprzedniej zimy był całkowicie wystarczającym zródłem ciepła dla całego domu. Piec gazowy CO i kominek stanowią zintergrowany, bardzo oszczędny system ogrzewania całego domu i ciepłej wody.
Wykończenia wg własnego uznania wymagają: podłogi i schody wewnętrzne, biały montaż, sufity na piętrze oraz wykończenie elewacji zewnętrznej parteru, schodów i tarasów.
Dom wybudowany jest wyłącznie z materiałów ceramicznych. Dach domu pokryty jest dachówką karpiówką (ceramiczną). Mury wykonane są w technologii klasycznej (cegła pełna i duży pustak ceramiczny, a pomiędzy 10 cm styropianu) co wg normatywów unijnych daje najwyższy certyfikat izolacji cieplnej budynku. Ściany wewnętrzne pokryte są klasycznymi tynkami cementowo-wapiennymi wykonanymi w spsób sztukaterski. Dom posiada klasyczne białe okna drewniane.
W sąsiedztwie posesji są i wyłącznie domy jednorodzinne otoczone zagajnikiem sosnowym , gdzie jest cicho i bardzo spokojnie.
Dom projektowała na nasze specjalne zamówienie arch. Beata Kazimierska z Biura Projektów „Domy Polskie” w Warszawie.
W projekcie przewidziany jest stylowy garaż na dwa samochody i pomieszczenie ogrodnika.
Dodam, że dysponuję wszelką dokumentacją fotograficzną wszystkich czynności budowlanych i instalacyjnych oraz wszelkimi fakturami potwierdzającymi wybór najlepszych materiałów budowlanych, jakie użyto do wykonania tego domu.

Odbiór techniczny domu nastąpił w lutym 2010 r. /MAZOWIECKIE/legionowski/Jabłonna/Chotomów

Tags: , , ,

Dodaj opinię

You must be logged in to post a comment.

© 2011 Nieruchomości w Częstochowie

Strona pracuje na Galactica - UWAGA!!! wszelkie kopiowanie zabronione